VI Memoriał im. Prezesa Henryka Kuzy – 15.10.2023

VI Memoriał Prezesa Henryka Kuzy zakończony!

W dniu 15 października 2023 r. na zbiorniku retencyjny w Radzanowie odbył się VI Memoriał Prezesa Henryka Kuzy. Na starcie stanęło 24 zawodników, w tym wszyscy zwycięzcy poprzednich pięciu edycji (Piotr Wacławik – dwukrotnie, Piotr Opozda, Piotr Wilkus i Mateusz Kuza).

Po czterech godzinach łowienia metodą spławikową lub federową , według wyboru zawodników, okazały Puchar Przechodni i główną nagrodę zdobył Michał Arabski. Złowił on metodą federową 5690 gram ryb, w tym pięknego, ponadkilogramowego karasie srebrzystego. Zwycięzca był przeszczęśliwy, gdyż była to jego pierwsza w życiu wygrana w zawodach spławikowo–federowych. Gratulacje.

Drugie miejsce zajął Dariusz Zygan – 5240 gram ryb, również złowionych w większości metodą federową.

Na miejscach III do VIII uplasowali się czołowi buscy spławikowcy, łowiący na „tyczki” głównie płocie, leszcze i jazgarze: Krzysztof Luba (4290 gram), Andrzej Kucięba ( 4160 gram), Piotr Wacławik (3165 gram), Miłosz Ręda (3095 gram), Piotr Opozda (3070 gram) i Piotr Wilkus (3000 gram). Jak widać po tych wynikach walka była bardzo wyrównana, a o miejscu wyżej lub niżej decydowała często jedna płotka.

Pięknego okonia o długości 35 cm złowił zeszłoroczny tryumfator – Mateusz Kuza z Pińczowa, który zajął tym razem X miejsce (2520 gram).

Sędzią głównym Memoriału był syn Patrona Memoriału – Jacek Kuza.

Pamięć Henryka Kuzy uczczono minutą ciszy. Organizatorzy przygotowali też ilustrowane zdjęciami sprzed wielu lat wspomnienie o dokonaniach Prezesa Henryka Kuzy, z których członkowie buskiego koła korzystają do dnia dzisiejszego.