Opis łowisk

ZBIORNIK RADZANÓW

W miejscowości Radzanów 4 km od Buska – Zdroju znajduje się zbiornik retencyjny oddany do użytku w 1997r o pow 11ha. (w sumie w tym miejscu są 3 zbiorniki retencyjno – rekreacyjne o łącznej pow. 23 ha Od 1999r. na mocy umowy dzierżawy od UMiG Busko – Zdrój zbiornik znajduje się we władaniu Koła Wędkarskiego z Buska – Zdroju i stanowi jego wodę wewnętrzną , zarybianą przez członków Koła z dodatkowych dobrowolnych opłat. Do wędkowania uprawnieni są członkowie Koła PZW Busko (zamieszkali na terenie powiatu Busko), oraz kuracjusze po okazaniu Karty Zabiegów i wykupieniu pozwolenia. Szczegółowe zasady wędkowania zawarte są w Regulaminie Łowiska
Na ww zbiorniku często rozgrywane są różnego rodzaju zawody i można pochwalić się prawdziwymi okazami – sum 32kg, karp 8kg.
Dominującą rybą jest karp, karaś, leszcz. Można też złowić ładne płocie, okonie, szczupaki, sandacze. Jak donoszą opowieści „wytrawnych” wędkarzy grasuje tam jeszcze niejeden rekordowy sum. Zbiornik „Radzanów” ze względu na bliskość miasta i swoje położenie jest doskonałym miejscem wypoczynku po ciężkiej pracy.

ZBIORNIK RADZANÓW – KĄPIELISKO

W miejscowości Radzanów 4 km od Buska – Zdroju znajduje się zbiornik rekreacyjny, którego właścicielem jest UMiG Busko-Zdrój. Zbiornik o powierzchni ok.11ha. Zbiornik jest wyłączony z wędkowania. Zarządca, MOSiR Busko-Zdrój nie wydał zgody na wędkowanie.

ZBIORNIK – STAW MŁYŃSKI

W miejscowości  Busko – Zdroju znajduje się zbiornik wodny zwany “staw młyński”, którego właścicielem jest UMiG Busko-Zdrój. Po jego rewitalizacji w roku 2013 jest wyłączony z wędkowania. Zarządca MOSiR Busko-Zdrój nie wydał zgody na wędkowanie.

ŁOWISKA

„Łowiska” jest to kompleks 5 stawów o łącznej pow. 2,5 ha. Położone są na terenie Busko-Zdroju, znanej miejscowości uzdrowiskowej w województwie świętokrzyskim (powiat buski). Żeby tu trafić, trzeba najpierw dojechać do Buska, znajdującego się w południowej części województwa, 50 km na południe od Kielc, a 80 km w kierunku północno-wschodnim od Krakowa.  Spośród 5 „łowisk”, 4 większe są dopuszczone do wędkowania. Ich głębokość waha się od 0,8 do 2 m.
Dominuje karp, karaś, płoć i okoń.
Z mniej dominujących ryb występuje szczupak, sandacz, lin, amur i leszcz.
Stawy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu leśnego.
Zbiornik należy do Okręgu Kielce. Pieczę nad zbiornikiem sprawuje Koło w Busku-Zdroju.

ZBIORNIK WOLICA

Zbiornik pozyskany od Wójta Stopnicy i przekazany dla PZW Kielce .Ten zbiornik o powierzchni 4 h pozyskało go koło w Busku Zdroju. Koło przekazało w posiadanie sekcji Stopnica, która objęła piecze nad tym zbiornikiem. Został zarybiony  i udostępniony wędkarzom.
Zbiornik jest położony w ładnym punkcie na trasie Busko -Stopnica w miejscowości Wolica, zaraz za CPN po prawej stronie jadąc z Buska skręcając w drogę  200 m do stawu.
W roku 2017 Burmistrz Miasta i Gminy Stopnicy wypowiedział umowę. Po długich rozmowach w listopadzie wrócił we władanie sekcji Stopnica. Obowiązuje regulamin łowiska. Ryba dominująca: karp i amur.

ZALEW W SOLCU ZDROJU

Zalew – od strony zachodniej bezpośrednio do parku zdrojowego, przy ul. Leśnej przylega wybudowany na rzeczce Rzosce zbiornik retencyjno – rekreacyjny – solecki zalew. Składa się on z połączonych zbiorników o łącznej pow 6ha. Głębokość waha się od 0,5m do 3m. Zalew położony jest w odległości ok. 200 m od hotelu Malinowy Zdrój.
Wśród wędkarzy dominują przynęty naturalne połączone z metodą gruntową i spławikową.
Zalew rekreacyjny w Solcu Zdrój – możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne), boisko do piłki siatkowej oraz plażowej.
Połowy ryb należy poprzedzić obowiązkowym wykupieniem składki zgodnie z tabelą umieszczoną w  Regulaminie połowu ryb.
REGULAMIN ŁOWISKA