Otwarte Muchowe Mistrzostwa Koła PZW w Busku-Zdroju – Chroberz -1.08.2021

Po udanej, zeszłorocznej reaktywacji muchowych mistrzostw Koło PZW w Busku-Zdroju, w dniu 1 sierpnia 2021 r. nasze koło zorganizowało ponownie takie zawody, poszerzając ich formułę do otwartej dla wszystkich członków okręgi kieleckiego PZW.

Zawody ponownie odbyły się na rzece Nidzie w Chrobrzu. Zawodnicy rywalizowali w jednej turze trwającej 4 i pół godziny z dopuszczeniem brodzenia. Dominowała metoda suchej muchy. Łowiono głównie klenie, przy czy wiele z nich nie przekraczało obowiązującego wymiaru ochronnego 25 cm, przez co nie były uwzględniane w klasyfikacji. Zgodnie z obowiązującymi Zasadami organizacji sportu wędkarskiego. Część II.4. Regulamin zawodów w wędkarstwie muchowym, zawody rozegrano na żywej rybie. Każda złowiona i zgłaszana do klasyfikacji ryba była fotografowana na tle zakupionych przez nasze koło, wylosowanych, znormalizowanych miarek i niezwłocznie wypuszczana do wody. Zdjęcia poszczególnych ryb przedstawione przez zawodników były weryfikowane przez sędziego głównego. Protestów nie zgłoszono.

W zawodach wzięło udział 10 zawodników z 3 kół, w tym najliczniejsza, bo 5-osobowa reprezentacja z buskiego koła. Nasi reprezentanci okazali się też najlepsi zajmując 3 czołowe miejsca. Mistrzem Koła na 2021 rok został Jacek Kuza łowiąc rekordową w historii dotychczasowych mistrzostw buskiego koła liczbę 9 wymiarowych ryb, w tym największą rybę zawodów, klenia 35 cm. Drugi był Dobiesław Molisak (4 ryby), trzeci – debiutant na zawodach muchowych – Mariusz Janik (2 ryby), czwarty Karol Ordutowski z koła w Sędziszowie (1 ryba), a piąty Krzysztof Władny (1 mniejsza ryba). Punktowało tylko tych pięciu zawodników, którzy złowili łącznie 17 ryb. Sędzią głównym był Piotr Opozda. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci sprzętu muchowego ufundowane przez Koło PZW w Busku-Zdroju.