OGŁOSZENIE

W związku z obowiązującym w Polsce od 20 marca 2020 r. stanem epidemii, Zarząd Koła PZW w Busku-Zdroju informuje, że wszyscy obywatele, a więc również wszyscy wędkarze, mają obowiązek podporządkowania się wprowadzonym w Polsce do odwołania ograniczeniom w związku z koronawirusem, a w tym i obowiązującym ograniczeniom w przemieszczaniu się wszystkich osób (w dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem między innymizałatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, wśród których mieści sięprzemieszczanie, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa).

W związku z tym na pytanie, czy wędkowanie na zbiorniku „Radzanów” jest dozwolone, każdy wędkarz musi odpowiedzieć sobie samodzielnie, po zapoznaniu się z aktualnymi, kompletnymi ograniczeniami dostępnymi na stronie internetowej 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

Powyższe ograniczenia opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia dają dość szerokie pole do interpretacji – szczególnie przez służby mundurowe powołane do ich egzekwowania (policja, straż miejska itd.). Oznacza to, że każda osoba w wieku powyżej 18 lat (17 w wypadku odpowiedzialności karnej), ponosi odpowiedzialność za własne czyny i musi pogodzić się z ryzykiem nałożenia kary finansowej, w przypadku interpretacji w/w ograniczeń na jej niekorzyść.

W trosce o zdrowie naszych wędkarzy i stan polskiej służby zdrowia, Zarząd Koła PZW w Busku-Zdroju apeluje o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz ich zdroworozsądkową interpretację.

Prezes Koła PZW

w Busku-Zdroju