XXXX Otwarty konkurs wędkarski dla dzieci i młodzieży do lat 15 z okazji Dnia Dziecka

„Czterdzieści lat minęło…”
Tak, tak to już 40 lat jak organizujemy otwarty konkurs dla dzieci i młodzieży z okazji „Dnia Dziecka.
2 czerwca na zbiorniku Łowiska odbyły się jubileuszowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 15. Na starcie stanęło 35 młodych adeptów wędkarstwa bardzo spragnionych rywalizacji. Zawodników oraz opiekunów powitał Prezes Koła Andrzej Kucięba oraz  Starosta Buski Jerzy Kolarz. Następnie kol. Kuza Jacek przedstawił regulamin zawodów. Po rozlosowaniu stanowisk wszyscy udali na swoje stanowiska przygotowywać się  do zawodów.
Zawody odbyły się w jednej dwu godzinnej turze przy bardzo ładnej pogodzie, sportowej rywalizacji i miłej atmosferze.
Po zakończeniu zawodów do wagi zgłosiło się 26 zawodników. Po zważeniu wszyscy udali się na ognisko.  Czas na podsumowanie wyników, przygotowywanie  dyplomów oraz prezentów umilił pokaz sprzętu oraz technik ratowniczych przez strażaków Komendy Powiatowej PSP  w Busku-Zdroju  (duże podziękowania dla Pana Komendanta Powiatowego Artura Brachowicza) a w szczególności …. lanie wody.
Zwycięzcą zawodów został Ernest Opozda z wynikiem 910 przed Sebastianem Ślusarczyk z wynikiem  770 i Przemysławem Wróblewskim z wynikiem 760 gram.
Wszystkie ryby po zważeniu wróciły do wody w bardzo dobrej kondycji.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na zawody dla dzieci i młodzieży do lat 18, które odbędą się 16 czerwca na zbiorniku Łowiska.

Statystyka:
Startowało: 35 zawodników
Punktowało: 26 zawodników
Złowiono: 6700 gram ryb.

u>Sponsorzy zawodów:
Koło PZW Busko
Starostwo Powiatowe
Sklep Zoologiczny Jerzy Kostera
Anna Jerzy Włodarczyk  SKO-POL
Zdjęcia w galerii zdjęć