Zawody spławikowe “otwarcie sezonu” – Łowiska – 22.04.2018

W piekną słoneczną niedzielę 22 kwietnia odbyły się zawody spławikowe koła PZW Busko-Zdrój „otwarcie sezonu”. Zawody były zaliczane do Grand Prix.

Po ostatnich zawodach z soboty 14 przekonaliśmy się, że zbiornik jest bardzo „nierówny” pod względem brań. Podjęliśmy decyzję, że zawody odbędą się w dwóch sektorach, żeby wyrównać szanse dla wszystkich (ta decyzja nie była do końca dobra).

Przed rozpoczęciem zawodów Kapitan Sportowy Koła omówił regulamin zawodów a V-ce Prezes Koła kol. Gałka Stanisław zaprezentował zakupioną łódź płaskodenną dla potrzeb koła.

Po rozlosowaniu stanowisk wszyscy udali się na swoje stanowiska, aby przygotować się do zawodów i zdobyć cenne punkty do klasyfikacji GP. Zawody odbyły się w jedno czterogodzinnej turze. Na 22 zawodników, tylko dwóm nie udało się nic złowić. Łowiono głównie płocie, jazgarze ale trafiały się również amury, karpie i leszcz.

Zwycięzcą zawodów został kol. Wilkus Piotr z wynikiem 3735, przed Andrzejem Kuciębą 2720 i Piotrem Opozdą 2585.

Wszystkie ryby po zważeniu wróciły do wody.

STATYSTYKA:

Startowało: 22 zawodników, w tym troje juniorów

Punktowało: 20 zawodników

Złowiono: 28115 gram ryb

Kolejne zawody odbędą się 1 maja na zbiorniku Radzanów – Spinningowe Mistrzostwa Koła. Wszelkie informacje na stronie koła.

Zdjęcia z zawodów w galerii zdjęć.