Jubileuszowe 60 Mistrzostwa Koła PZW w Busku-Zdroju w wędkarstwie rzutowym.

W dniu 19 czerwca 2021 r. na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju odbyły się Jubileuszowe, już 60 Mistrzostwa Koła PZW  w Busku-Zdroju w wędkarstwie rzutowym, rozegrane w formule otwartej.

                W zawodach nie brał już niestety udziału ktokolwiek, kto pamięta pierwsze mistrzostwa buskiego koła (nie wiem, czy ktoś taki jeszcze żyje). Z ustnego przekazu wiemy, że pierwsze mistrzostwa odbyły się na boisku przy LO w Busku-Zdroju w 1961 r. Najstarsze zachowane zdjęcia pokazują jednak zawody na boisku Liceum Zawodowego w Busku-Zdroju, ale być może były to kolejne Mistrzostwa Koła w Busku. Tak czy siak, tradycja jest długa, a honor jej podtrzymywania wart wysiłku.

                W jubileuszowych mistrzostwach wzięło udział 14 zawodników. Mistrzami koła w poszczególnych kategoriach zostali: w seniorach Jacek Kuza, w kobietach Magdalena Kuza, w juniorach Mateusz Molisak, w juniorkach Natalia Kolarz i w kadetach Nikola Serafin. Sędzią głównym była Renata Kuza, a na rzutniach sędziowali: Prezes Koła PZW w Busku-Zdroju Andrzej Kucięba, Piotr Opozda, Dobiesław Molisak, Jacek Serafin.